Home page > Nafukovací čluny – ideální doplněk pro vodní radovánky

Nafukovací čluny – ideální doplněk pro vodní radovánky


Nejenom děti, ale často i mnoho dospělých miluje pobyt ve vodě, nebo na vodní hladině. A zatímco dospělí se poohlížejí spíše po kvalitnějších lodích, dětem jistě stačí jediné, a tím jsou nafukovací čluny. Díky svým vlastnostem jsou tak velmi skladnou možností, jak člun přenést kamkoliv k vodě. Jediné, co je poté potřeba, je ho nafouknout do požadovaného tvaru. Jakmile tvar má, není nic snadnějšího, než jeho vypuštění na vodu – ideálně třeba na hladinu klidného rybníka, kde se právě dětem nemůže nic stát.

Kvalita hraje hlavní roli

Množná si i vy vzpomínáte, na vaše první nafukovací čluny, které byly každou chvíli píchlé, nebo se u nich propadalo jejich dno. Dnes, a to hlavně z důvodu bezpečnostních norem je jejich kvalita mnohem dále, což jistě ocení i ti nejstarostlivější rodiče. Stejně tak je dále i jejich celkové provedení, jelikož to již nejsou pouze menší čluny maximálně pro dva, ale některé svou velikostí pojmout třeba několik dětí na ráz. A vodní radovánky tak můžou bez problémů začít.

Z nafukovacích člunů až do oblasti vodáctví

Samozřejmě ačkoliv jsou nafukovací čluny považovány hlavně za zábavu pro děti, nafukovací technologie se posunula i do oblasti vodáctví. A tak i kvalita materiálů i konstrukce daných člunů je mnohem dále, než u těch dětských, ale princip takové lodi je stále stejný. Nejdůležitější je ji tedy dostatečně nafouknout. A tak vznikly první oblíbené rafty určené na sjezd divokých řek, ale jsou také k dispozici nafukovací kajaky, ideální hlavně pro začínající vodáky.

To vše ukazuje, že nafukovací čluny ve světě vody rozhodně mají své místo, a již dávno ne pouze ve světě dětí, ale samozřejmě také ve světě dospělých. V souvislosti s tím je třeba ale zmínit, že stejně jako stoupá případná kvalita, stoupá u některých modelů jejich samotná cena. Ale za kvalitu se zkráka platí a platilo vždy.